NEON Festival

 

Usporiadatelia združení pod značkou NEON pripravujú na Slovensku nultý ročník veľkolepého dvojdňového festivalu elektronickej hudby, klubovej scény a tanečných párty, ktorý začína v Bratislave 24. júna (piatok) a vyvrcholí 25. júna. Na dvoch stageoch naživo vystúpia legendy elektronickej scény spolu s vychádzajúcimi hviezdami za mix pultom. Ako hlavný headliner vystúpi svetová tanečná legenda, anglická skupina Underworld s exkluzívnym živým koncertom v rámci letného stredoeurópskeho turné.

neon_festival

 

Druhým ohláseným headlinerom je britské zoskupenie Above & Beyond, jedna z najvplyvnejších elektronických skupín súčasnosti. Mladú krv zastúpi pôvabná žena za pultom Nora En Pure, DJ-ka, producentka a nová hviezda súčasnosti. Prináša nový pohľad na prelínanie žánrov elektronickej scény a je považovaná za jednu z najinovatívnejších producentov posledného roka.

 

Projekt NEON spája technický pokrok a audiovizuálne umenie s podporou európskej špičky v oblasti ozvučenia a laserovej show, tanečných výkonov, inovatívneho dramaturgického a produkčného prístupu. Jednou z ideí organizátorov je aj elegantné prepojenie hudby s umením v štýle Urban Art či Street Art. Zapojiť sa môžu talentovaní artisti, ktorí by radi predstavili svoje diela – cez Facebook profil NEON Official.

Dvojdňové vstupenky sú v predpredaji na www.eventim.sk