NEON Festival

 

NEON festival privíta aj slovenské a české hviezdy tanečnej scény

 

Fanúšikovia elektronickej a tanečnej hudby, máte sa na čo tešiť! Na NEON festivale, jedinečnom svojho druhu na Slovensku, privítajú okrem zahraničných umelcov aj zaujímavé česko-slovenské mená. Na prvom ročníku slovenského NEON-u tak vystúpi až dvadsaťdeväť hviezd vrátane zahraničných.

 

collage b

 

 

ReOrder, alias Tibor Tomečko z Martina, už mieša rebríčky svetovo uznávaných elektronických hitparád. Driftmoon, alias Juraj Klička, pôvodom zo Slovenska, je považovaný za jeden z najväčších českých talentov na trance scéne. DJ Robbie je ďalší člen NEON tímu, preferuje najnovšie klubové hudobné trendy, čo robí jeho sety jedinečnými. Slovensko reprezentuje aj kráľovná progressive trance, DJ-ka a producentka Nifra  z Michaloviec, známa debutom Ready, remixom skladby Masquerade, či singlami Complicated Life, Different ways. DJ-ka Sionni zo Zvolena je zas označovaná za multižánrovú, venuje sa oldschool, breakbeat, ghettofunk, drum and bass, house, deep, tech, minimal až technu. Ďalej sú to Martin Michniak, jeden z najžiadanejších slovenských trance DJ-ov, Inkwall, mladý talent z Bratislavy, ktorý podľa odborníkov ešte zamúti vody doma i v zahraničí. DJ Toky začínal v 90-tych rokoch v disco clube Boccacio s vlastnou techno párty, vystupoval po celej Európe a hral so svetovo najlepšími DJ-mi. Producent a DJ Boss z Piešťan, uznávaný na európskej techno scéne, má vlastný label Dole Gate, ako jeden z mála používa najmä vlastné tracky, ktoré sa objavili na množstve kompilácií. Popradčan DJ Dalo, zakladateľ vydavateľstva Olga+Jozef, je považovaný za jedného z tvorcov slovenského techna,. Legendárna zostava Toky, Boss a Dalo, sa predstaví v tomto zložení opäť po dlhej dobe. DJ Pico je priekopníkom žánru trance na Slovensku, spoločne s DJ-om Stameom tvoril projekt Dance Exxtravaganza. Stame pravidelne hráva v obľúbených bratislavských kluboch a nájdete ho za mixom na vychytených eventoch a open airoch, na Slovensku aj v zahraničí. UnBeat, vlastným menom Juraj Glonec, za svoju krátku kariéru stihol už odohrať set pri velikánoch elektronickej hudby ako M. Schulz, J. Miller, M. Woods, S. Tyas, A. M.O.R.P.H, Nifra. Deivis, maximálne využívajúci DJ techniku, nachádza najväčšie uspokojenie v štýle deep-house a dub techno, počuť však môžete aj deep minimal techno.

 

collage a

 

Luxusný line-up prvého ročníka

„Za tvorcov značky NEON môžem s hrdosťou oznámiť, že sa nám podarilo vyskladať luxusný line-up prvého ročníka. Verím, že to je len začiatok oživenia elektronickej hudby na Slovensku a zaradíme sa tak medzi európskych hráčov. Zaznamenávame čoraz viac záujemcov zo susedných krajín, ale napríklad aj z Belgicka, Nemecka či dokonca Juhoafrickej republiky. Verím, že návštevníci ocenia aj fakt, že je skôr ojedinelé  predstaviť toľko umelcov špecifického hudobného žánru na podujatí, ktoré začína písať svoju históriu. V piatok 24. júna vystúpia Above & Beyond, Ilan Bluestone, ARTY, Nifra, ReOrder, Driftmoon, DJ Pico, Martin Gredner, Thomas Coastline, Martin Michniak, UnBeat., Vyrys. V sobotu 25. júna to budú Underworld Live, Rudimental DJ, Nora En Pure, Eelke Kleijn, Toky&Boss&Dalo, Inkwall, DJ Stame, Drahosh, Milos, Fester aka Beatgrid, Sionni, Robbie, Smoly & Semtex, Borra, Deivis. Presný harmonogram koncertov a stageov záujemcovia nájdu na Facebooku NEON Official. Umelci nemajú zvláštne požiadavky, všetci sa veľmi tešia na návštevu Slovenska,“ dodáva zástupca značky NEON Juraj Volentics.

Medzi vystupujúcimi sa objaví aj DJ a producent Milos, ktorý je rezidentom klubu SubClub, kde organizuje párty s rešpektovanými zahraničnými, ale aj domácimi menami. DJ a producent Drahosh začínal s technom, postupne prešiel na house, deep house a rôzne kombinácie štýlov. Dvojicu Smoly & Semtex netreba fanúšikom predstavovať. Slovák Fester aka Beatgrid žijúci v Londýne, zároveň člen NEON tímu, sa po dlhej dobe predstaví doma so svojim energickým setom. DJ Borra pôvodom zo Srbska, je jedným z členov zoskupenia ElectroSoundSystem DJs. Hrá široké spektrum elektronických štýlov, od deep housu cez progressive až po minimal.  Vyrys, česká leganda, stál za veľmi úspešnou tranceovou klubovkou E-MOTION v brnenskom klube Fléda. Producent a DJ Thomas Coastline patrí k elite trance scény u našich susedov. Na konte má remixérske úspechy, účinkuje aj na Transmission Festivale a stal sa jeho rezidentom. DJ Martin Gredner z Ostravy pôsobiaci v oblasti progressive house, si zakladá na kvalite setov a komunikácii s publikom na párty.

„Z organizačných noviniek nemôžem opomenúť Chill out zónu s oddychovými a športovými aktivitami a súťažami, oddelenú od zóny so stageami. Ubytovanie je zabezpečené priamo v stanovom mestečku v areáli Zlatých Pieskov alebo v zakúpených stanoch TENT INN, ktoré sú v predaji na Eventim SK a CZ za 33 Eur. Čoskoro zverejníme informácie ohľadom dopravy v spolupráci s celosvetovou značkou UBER Taxi a rovnako všetky možnosti dopravy. Prekvapením bude vizuálna stránka hlavného stage, ktorý bude úplne odlišný prvý a druhý deň,“ hovorí Volentics.

Brány sa otvárajú v piatok o 16.00 hodine, prvé koncerty začnú o 17.00 a hlavný stage začne program o 20.30. Prvý deň ukončíme v sobotu približne o 5.00 ráno. V sobotu o 15.00, SVK/CZ stage o 16.00 a okolo 18.00 sa pridá aj hlavný stage. S návštevníkmi sa rozlúčime v nedeľu ráno okolo 5.00 hodiny,“ uzatvára J. Volentics s tým, že viac informácií záujemci nájdu na www.neonfestival.sk.