VEGGIE HEALTHY FOOD

Máte radi papagáje?

 zvonku

Ak si potrpíte na kvalitnú zdravú stravu, uvádzate špeciálne požiadavky v kolónke „možné alergény“, alebo len jednoducho máte radi jedlo, ktoré vás na tanieri poteší svojou farebnosťou, odporúčame vám prísť práve sem…

Správy o Veggie Healthy Food ku mne prúdili z viacerých strán už nejaký čas. Zľahka som ich teda začala „stalkovať“ na sociálnych sieťach, aby som si o nich urobila nežný predobraz. Niekoľkokrát som povzbudená fotografiami ich jedál intenzívne kráčala poháňaná hysterickým hladom Obchodnou ulicou, kde mali mať podľa všetkého svoj svätostánok, no na „hlavnom ťahu“ som ich nikdy nenašla. Ale potom sa to podarilo. Vošla som do Dvora 66 a objavila bistro, ktoré si ma na prvé ochutnanie omotalo okolo prsta.

Pestrá paleta farieb

wrap

Útlemu interiéru a priľahlej terase dominuje síce zelená farba, ale už na prvý pohľad si uvedomíte, že pestrosť tomuto priestoru dodáva práve jedlo, ktoré tu podávajú. Ako už napovedá názov bistra, ide o vegetariánske a vegánske dobroty. A tie, ako už býva dobrým zvykom, hojne pracujú najmä so zeleninou, ovocím, strukovinami, tempehom (fakt chutí ako kuracinka) a množstvom iných surovín, ktoré sa podpisujú pod celkový vizuálny a ako sa vzápätí ukáže, aj pod chuťový zážitok z jedla. Stále si to neviete predstaviť? Tak si skúste trošku na jazyku prevaľkať slovíčka: wrap, quiche, humus, polievka, šalát, teplé jedlo, koláčik alebo puding. To všetko vegetariánska a vegánska kuchyňa vo Veggie dokáže a ponúka to aj v bezlepkovej a principiálne aj v bezlaktózovej kvalite.

Sezónne a lokálne

salatik krajsi

Keď sa majiteľka Bára a jej budúci kolegovia začali pohrávať s myšlienkou na vytvorenie tohto ojedinelého konceptu, pomáhalo im najmä ich nadšenie. Motivovaní najmä svojou vlastnou životnou filozofiou a túžbou ponúknuť hlavnému mestu zdravú alternatívu stravovania, ktorá rešpektuje krehkosť životného prostredia, pracuje výhradne so sezónnymi surovinami a preverenými lokálnymi dodávateľmi, vytvorili rýdzo slovenský koncept zdravého stravovania, ktorý si už dva roky úspešne buduje svoju klientelu. Na prvý pohľad do síce ešte stále vyzerá, že Veggie Healthy Food „fandia“ dnes viac najmä ženy, ale čoraz častejšie ho vraj vyhľadávajú aj muži. Ak ochutnáte tunajší Goody Foody šalát, mäso vám zaručene chýbať nebude! Tak ako? Máte radi papagáje? Tak zabudnite nachvíľu na to, ako by asi mohlo chutiť ich mäso, a skúste si radšej vychutnať pestrofarebnosť na tanieri. Zaručene neoľutujete.

 

Určite ochutnajte:

  • Jarné smoothie z mladého jarného špenátiku, hrušky, mäty, domáceho rastlinného mlieka s prímesou proteínov podľa vlastnej chuti. (Vyzerá to ako rybník, ale chutí to famózne!)
  • Humusový wrap Humus s lahodným sojakrémom, mrkva, uhorka, šalát, koriander, to všetko v celozrnnej tortille. (Umriete blahom a necháte si zabaliť aj domov.)
  • Goody Foody šalát (Toto jednoducho treba vyskúšať. Ak to chcete skúsiť bez mäsa, ale potrebujete, aby to chutilo ako mäso, je toto vaša voľba.)
  • Combo (Ak plánujete prvé rande s Veggie, zbehnite v čase obeda na niektorú z troch kombinácií: XXL wrap combo pre chlapákov; Hot combo s polievkou a hlavným teplým vegetariánskym jedlom, Quiche combo alebo nežné Wrap Combo.)
  • Cookies a mrkvový koláčik (Všade dobre, s bezlepkovým dezertom poruke najlepšie.)

Text: Marcela Heglasová, Foto: Jozef Barinka