Rebuy Stars Fight Night

 

Skvelý športový zážitok, elektrizujúca atmosféra, vzduch nabitý adrenalínom, legendárne mená bojových športov, krásne ženy a priestory jedného z najväčších poker-klubov strednej Európy. Reč je o gala večere bojových športov Rebuy Stars Fight Night, ktorý sa konal minulý mesiac v metropole východu, v Košiciach.

 

 

Dokonalý celok vždy vytvárajú premyslené detaily, ktoré sa napokon spoja v jedinečnej harmónii. O takýto výsledok sa snažili organizátori gala večera bojových športov Rebuy Stars Fight Night. A aj sa im majstrovsky vydaril. Za myšlienkou jeho zorganizovania stojí medzinárodná sieť pokrových klubov a kasín Rebuy Stars a jej slovenský riaditeľ Vadim Zmarko.

 

 

Bojové športy

V posledných rokoch popularita bojových športov ako formy zábavy prudko stúpa a tento fakt neunikol ani šéfovi spoločnosti Rebuy Stars, ktorej filozofiou sa už dávnejšie stalo prinášať širokej verejnosti vždy niečo atraktívne, niečo, čo tu ešte nebolo. Po minuloročných úspešných turnajoch svetovej série W5, ktoré sa konali v priestoroch klubov Rebuy Stars v Záhrebe, Zvolene a Prievidzi, sa Vadim Zmarko rozhodol skúsenosti z organizovania či partnerskej spolupráce na obdobných podujatiach zúročiť vo vlastnom projekte: „Kooperácia so skúsenými promotérmi Petrom Lamačom a Lukášom Bodym, ktorí majú za sebou podujatia ako Simply the Best či XFN, ukázala, že sme urobili správny krok a vytvorili sme na domácej pôde opäť niečo unikátne. Najmä v týchto časoch, keď sú ľudia pod neustálym stresom a zhonom, prinášajú takéto podujatia únik z každodennej rutiny a spĺňajú všetky podmienky príjemného večera v spoločnosti krásnych žien, famóznych bojovníkov a priateľov.“

 

 

Titulové zápasy

Vo vlajkovom poker-klube Rebuy Stars sa do ringu postavili majstri sveta i Európy a šampióni ovenčení mnohými oceneniami. Bohatá štartová listina sľubovala zápasy rôznych váhových kategórií a bojových štýlov, pričom sa bojovalo nielen o víťazstvo, ale aj o priazeň publika. Vladimír Idrányi, Vlado „Terminátor“ Konský, Samuel Hadzima či Pavol Garaj – tieto mená isto netreba predstavovať priaznivcom bojových športov. K vysokej úrovni podujatia zároveň prispeli zahraniční účastníci. Úlohy moderátorskej jednotky sa zhostil Ondřej Novotný, znalec bojových športov, majster thaiboxu a uznávaná komentátorská špička.

Atraktívny večer vrcholil titulovými zápasmi o opasok Slovenského a Interkontinentálneho šampióna organizácie WKN, ale najmä zápas superťažkej váhovej kategórie nad 96 kg, v ktorom sa predstavil jeden z najlepších domácich kickboxerov Tomáš „The Giant Slovak“ Možný. Oba opasky šampiónov po výborných výkonoch napokon zostali na domácej pôde. Postarali sa o to odchovanec domáceho Body Gym Popradu, Samuel „Had“ Hadzima a slovenský terminátor Vladimír Konský. V slovenskom derby na ambiciózneho Hadzimu v zápase o titul slovenského šampióna nestačil Lukáš „Maňdo“ Mandinec. V trojkolovej dráme popradský „Had“ zvíťazil najtesnejším pomerom 2:1 na body.

Titul Interkontinentálneho šampióna doplnil do svojej zbierky skúsený Vladimír „Terminátor“ Konský. V zápase váhovej kategórie do 72,6 kg na tri kolá po tri minutý nedal súperovi z Belgicka, Conanovi Sealensovi, žiadnu šancu. „Bol to jeden z najnáročnejších zápasov v mojej kariére. Nastupoval som šesť týždňov po operácii kolena a štyri týždne pred zápasom som ešte nezohol koleno. Do duelu som nastúpil vo vysokom tempe, lebo som zvyknutý na boj od začiatku do konca, no tentokrát hlava chcela viac, ako telo vládalo. Napriek tomu som cítil nad súperom prevahu, no on sa mi ten titul rozhodol nedarovať len tak, môj tlak ustál a dokonca zápasu sa oň doslova pobil. Musel som siahnuť na dno svojich síl. Po zápase som sa cítil vyčerpane, stále som kašľal. Dnes ma bolí celé telo, ale som šťastný, že som vybojoval ďalší titul,“ okomentoval svoj výkon nový interkontinentálny šampión.

 

 

Zlatý klinec

Zlatý klinec podujatia v podobe dlho očakávaného návratu Tomáša Možného na domácu pôdu vyvolal v košickom Rebuy Stars veľký záujem divákov. „Naposledy som doma boxoval pred troma rokmi, takže je to už nejaká doba. Teraz mi prišla ponuka, a tak som ju rád prijal. Čo sa týka zápasu, už týždeň pred ním mi ľudia volali a písali, že sa prídu pozrieť a chceli ma vidieť aj pre moje úspechy, ktoré som dosiahol na svetovej úrovni. Bol som z toho dosť vystresovaný, lebo som sa chcel ukázať doma v čo najlepšom svetle.“ Slovenský obor aj napriek nespokojnosti zo svojho výkonu potvrdil úlohu favorita a na body porazil húževnatého Čecha Alena Kapetanoviča.

Gala večer si nenechali ujsť ani známe tváre šoubiznisu a bojovníci svetového formátu – v zaplnenom hľadisku ste mohli natrafiť na kráľovné krásy, spevácke duo TWiiNS či českú legendu bojového športu Petra Vondráčka. Program popri dych berúcich zápasoch priniesol aj skvelú svetelnú a zvukovú šou, no súčasťou gala večera bol aj boj za malého Miška Pažina. Organizátori, účastníci i bojovníci prejavili nielen silu svalov, ale aj veľkosť srdca. Charitatívna tombola, určená pre „najmenšieho-najväčšieho“ bojovníka Miška Pažina, vyniesla sumu bezmála 3.000 eur. Mimochodom, Rebuy Stars Fight Night je len jedným z mnohých projektov, ktorý na Slovensko priniesla medzinárodná sieť Rebuy Stars. A podľa slov Vadima Zmarka nás v tomto roku čakajú ešte veľké veci…

 

Kto by si chcel priblížiť atmosféru celého podujatia, jej záznam nájde v archíve televízie 213.

 

Theodor Zemerchen

foto Eugen Bernáth, Rebuy Stars

 

 

Letné dvojčíslo GOLDMAN (2017)