Nové BMW radu 4 Coupé

 

 

Strhujúce jazdné zážitky

Nové BMW radu 4 Coupé je výraznejšie a športovejšie než kedykoľvek predtým. Celková konštrukcia dvojdverového vozidla, na mieru vytvorené dizajnové prvky a špeciálne naladenie podvozka, to všetko garantuje strhujúce jazdné zážitky.

 

 

Elegancia a dynamika
Aura exkluzivity a atletických schopností nadväzuje na tradíciu BMW, ktoré už takmer 90 rokov vytvára úspešné legendárne športové automobily. Ostré línie a jasné veľké plochy karosérie vyžarujú z každého uhla nefalšovanú radosť z jazdy.

 

Elegantný profil
Široké vertikálne zvýraznené obličky masky chladiča sa skláňajú smerom dopredu a rozširujú sa smerom nadol takmer až ku spodnej hrane predného nárazníka. K elegantnému vzhľadu prispievajú precízne a napnuto zaoblené povrchy, krátke previsy, úzke stĺpiky, dlhé bezrámové dvere, úzka grafika okien a plynulá línia strechy. Kabína výrazne skosená v zadnej časti a svalnaté ramená zvýrazňujú mohutný postoj vozidla. Mohutný vzhľad vozidla podčiarkujú úzke Full-LED svetlá so stále osvetlenými linkami.

 

 

Prémiový pocit  

Výnimočný interiér definujú čisto tvarované povrchy, vysoko kvalitné materiály a kokpit orientovaný na vodiča. Súčasťou štandardnej výbavy sú športové sedadlá a kožou čalúnený športový volant. Vysoko umiestnená stredová konzola spolu s palubnou doskou plynulo prechádza do výplne dverí.

 

Individuálny štýl

Špičkové možnosti individuálnych úprav a široká ponuka prvkov dodávaných na želanie dokážu vtlačiť vozidlu individuálny štýl a vkus majiteľa a zároveň aj zvýšiť komfort jazdy.

 

 

Maximálna energia

Nový model BMW M440i xDrive Coupé využíva, rovnako ako aj naftové motory, mild hybridnú technológiu. Vďaka výkonnému 48 V štartér-generátoru a druhej batérii dokáže počas brzdenia uskladniť a rekuperovať oveľa viac energie. Táto energia sa následne využije v elektrickom systéme vozidla, zníži zaťaženie a zvýši výkon spaľovacieho motora. Všetky modely sú vybavené štandardne s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic, na požiadanie s radiacimi páčkami a novou funkciou Sprint.

 

Športový charakter

Špecifické proporcie, upravené aerodynamické vlastnosti, vyššia tuhosť karosérie, nízke ťažisko, starostlivé naladenie geometrie podvozka, silentblokov a celkového nastavenia dávajú vozidlu skvelý športový charakter. O jeho výnimočnú ovládateľnosť a precíznosť pri prejazde zákrutami sa taktiež starajú na mieru vytvorené výstuže prednej časti karosérie a v oblasti zadnej nápravy.

 

 

Široká ponuka asistenčných systémov

Bezpečnosť na dlhých cestách zvyšujú mnohé asistenčné systémy: Kolízne varovanie s funkciou brzdenia, Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočnou kolíziou a Speed Limit Info. Na požiadanie dodávaný balík prvkov Driving Assistant Professional pridáva Asistent riadenia a udržiavania jazdného pruhu, Asistent parkovania s funkciou asistenta cúvania, Head-up Display, Assisted Driving View.

 

Nové digitálne služby

BMW Maps, Inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant, mobilná kompatibilita, Remote Software Upgrade.