Gala večer bojových športov

 

Popularita bojových športov v celosvetovom meradle napreduje míľovými krokmi. Tento globálny trend má aj na slovenskej pôde dobrý smer. Telocvične, kluby či gymy rastú naprieč našou krajinou ako huby po daždi. A v nich nové športové talenty, ktoré zbierajú významné úspechy a ocenenia doma aj v zahraničí.

 

Scéna, ktorá bola kedysi zahalená rúškom tajomstva a dobrodružnosti, sa dnes aj vďaka usilovnej práci špičkových promotérov a štedrej pomoci sponzorov dostáva na výslnie stále viac a viac. Kým pred desiatimi rokmi by ste domáce gala večery bojových športov spočítali na prstoch jednej ruky, dnes by vám k tomu nestačilo rúk ani päť. Organizátori medzi sebou zvádzajú tiché boje nielen o diváka, ale aj o zvučné mená. Veď postaviť hviezdnu štartovaciu listinu tvorí základ pútavého večera. Potom k tomu pridať štedrých sponzorov, nemali by chýbať ani krásne ženy, vybrať zaujímavé miesto, doplniť bohatý sprievodný program i známe tváre, dostať na podujatie športovú televíziu č. 1, pripraviť atraktívne titulové zápasy a  prestížny gala večer bojových športov je na svete. Že taký podľa vás neexistuje? Tak čítajte ďalej…

 

Hviezdna štartovka

Štartovka, ktorá by vypredala halu. Táto pomyselná méta je snom každého organizátora. Každý divák zasa sníva, že uvidí tých najlepších. A ktorí to sú? Športovci, ktorých zdobia opasky, víťazné šampionáty, slovenské i európske tituly majstrov. Tomáš Možný, Vlado Moravčík, Pavol Garaj, Matouš Kohout, Krištof Nataška, Alexandr Cverna, František Fodor. Treba vôbec týchto pánov niekomu predstavovať?

 

Štedrý sponzor

Nájsť dnes silného partnera na poli športového sponzoringu je ako hľadať ihlu v kope sena. Silná podpora futbalu. Národ, ktorý žije hokejom. Tenisové úspechy. A, samozrejme, cyklistika na vrchole… Akoby sa na bojové športy v tomto smere pozabudlo. Pokiaľ by sme si však urobili krátky monitoring gala večerov bojových športov v uplynulom období, zaregistrovali by sme zaujímavý fakt, a to sponzora, ktorý akosi vyčnieva z radu. Zlato-fialová hviezda s veľavravným nápisom musí byť pre fanúšikov bojových umení už notoricky známa. Na plagátoch, press stenách, časopisoch, v ringu, ale aj na televíznych obrazovkách. Titan Fight Night, Pit Cage Fighting, Ministry of Fight, XFN, Yanga games, W5 Moskva, Záhreb, Zvolen, Prievidza, Oktagon Výzva, Simply The Best. To všetko za menej ako dva roky. Ak sa vyznáte v problematike, ďalej už netreba menovať. Stačia dve slová: Rebuy Stars.

 

Zaujímavé miesto

Centrum metropoly východu disponuje reštauráciou, barmi, sieťou bufetov, štyridsiatimi VIP lóžami, k tomu 8.347 miest na sedenie – tento športový stánok hostil majstrov Slovenska, Európy i sveta, ba aj olympijských víťazov. Jediná a najmodernejšia multifunkčná hala na Slovensku. Steel aréna – miesto s mimoriadnym potenciálom. A v prípade bojových športov pôjde kapacitne rozhodne o najväčšiu udalosť svojho druhu na Slovensku. Základy Steel arény zažijú najtvrdšiu skúšku pevnosti.

 

Športová televízia č. 1

Prestížny gala večer by nebol gala, keby na ňom chýbala televízia. Tentokrát to nebude televízia hocijaká. Televízia víťazov, stvorená pre šport. Tri jednoduché čísla, ktoré v prenesenom význame znamenajú stupne víťazov: 213. Športová televízia, ktorá dala domácemu športu novú nádej. Kvalitatívne aj obsahovo je na poli domáceho športu bezkonkurenčná. A športových fanúšikov teraz poteší, že záznam celého z celého gala večera „Simply the Best & Rebuy Stars Fight Night“ odvysiela na svojich obrazovkách. Spojením dvoch silných značiek bojového športu – Simply the Best a Rebuy Stars – a všetkých vyššie spomenutých atribútov do jedného výnimočného podujatia nastavili organizátori latku vskutku vysoko. Košice sa tak už 14. októbra môžu pripraviť na vrcholné športové podujatie.

 

 

Theodor Zemerchen

foto Rebuy Stars

 

Článok nájdete aj v septembrovom čísle GOLDMAN (2017)